No šodienas TC Ditton skatāms motocikls IŽ-49, kas atceļojis no Inženieru Arsenāls

IŽ-49 ir ​​vidējas klases šosejas motocikls, ko Iževskas mašīnbūves rūpnīcā ražoja no 1951. līdz 1958. gadam. Visā ražošanas periodā tika izgatavoti un pārdoti 507 603 IŽ-49 zīmola motocikli. Tas bija arī pirmais padomju eksporta motocikls.
Motocikls bija pirmais, kas saņēma jaunu teleskopisko dakšu ērtai vadāmībai. Pateicoties tam – paaugstināts komforta līmenis brauciena laikā un iespēja pārvietoties pa smiltīm, akmeņiem un bezceļu.

Par Inženieru Arsenālu

Tehnikas un industriālā dizaina centrs “Inženieru arsenāls” ir unikāla tehnikas, dizaina un kultūras platforma vēsturiskajā Daugavpils cietoksnī, kur iekārtota Latgalē plašākā retro tehnikas un industriālā dizaina ekspozīcija. “Inženieru arsenāla” apjomīgā ekspozīcija tematiski sadalīta 4 zonās – industriālā dizaina vēstures un specializētās tehnikas, padomju laika spēkratu, moto-tehnikas, kā arī rietumu retro automobiļu sektori.

Kopumā centrā skatāmas vairāk nekā 30 retro automašīnas, vairāk nekā 75 motocikli un mopēdi, ieskaitot spīdveju, 350 auto un moto modeļi, kā arī unikāla foto tehnikas kolekcija ar slaveno VEF ražoto spiegu kameru “Minox” priekšgalā.