Junior Achievement Latvija (JA Latvija) sadarbības partneris Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde un Latgales uzņēmējdarbības centrs (LUC) aicina uz reģionālo Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) pasākumu CITS BAZĀRS Daugavpilī, kas norisināsies sestdien, 30.aprīlī, no plkst. 10.00 – 14.00 TC “DITTON” 2. stāvā, Cietokšņa ielā 60.
Reģionālajā SMU pasākumā CITS BAZĀRS piedalīsies vairāk kā 30 jauniešu veidoti skolēnu mācību uzņēmumi no Daugavpils, Daugavpils novada un Ludzas skolām, kuri dienas garumā piedāvās savus oriģinālos izstrādājumus – suvenīrus, īpaša dizaina apģērbu, dažādus koka izstrādājumus, rotaslietas un aksesuārus,izglītojošas spēles un rotaļlietas,kā arī veselīgus našķus, gardus šokolādes izstrādājumus un vēl citas daudzveidīgas un interesantas preces. Pasākuma ietvaros notiks jauno uzņēmumu izvērtēšana un apbalvošana 6 nominācijās – Sociāli atbildīgs SMU, Tehnoloģiskās inovācijas produkts/pakalpojums, Labākā SMU pārdošanas komanda, Uz zināšanām balstīts SMU produkts/pakalpojums,Videi draudzīgs SMU produkts/pakalpojums, SMU biznesa potenciāls. SMU izvērtēšanu veiks pieredzējusi profesionāļu un akadēmisko spēku komanda, kurā būs pārstāvēta Swedbank, Latgales plānošanas reģiona (LPR) Latgales uzņēmējdarbības centrs, Daugavpils uzņēmēju biedrība “Anchor”, Daugavpils Biznesa inkubators, LTRK Latgales reģiona Daugavpils nodaļa, Daugavpils Universitāte, uzņēmums “Aver Latgale”.
Reģionālo SMU pasākumu CITS BAZĀRS atbalsta Swedbank, LPR Latgales uzņēmējdarbības centrs un TC „DITTON”.
Pēc divu gadu pārtraukuma pasākums tiek organizēts klātienē, kura laikā skolēniem būs iespējas gūt pieredzi gan prezentējot savu preci vai pakalpojumu, gan uzrunājot potenciālos pircējus, tādējādi pilnveidojot pārdošanas un komunikācijas prasmes.

Par JA Latvija Skolēnu mācību uzņēmumu programmu 

Skolēnu mācību uzņēmumu programma (SMU) ir īpaši 4.-12. klašu skolēniem veidota mācību metode. Skolēniem tā ir iespēja, praktiski darbojoties, apgūt sava uzņēmuma izveides un vadīšanas prasmes, radīt produktus un piedāvāt tos saviem potenciālajiem klientiem. Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija ir atzinusi šo mācību metodi un rekomendē to izglītības iestādēm kā uzņēmējspēju attīstošu un pilnveidojošu mācību metodi. SMU nav juridiska statusa – tos Latvijā pārstāv tikai JAL, kas ir Junior Achievement Worldwide programmu licences īpašniece. Šī licence ietver arī Skolēnu mācību uzņēmumu programmu.

Par Junior Achievement Latvija (JAL)

Junior Achievement Latvia (JA Latvia) ir viens no 40 JA Europe un 118 Worldwide tīkla biedriem kopš 1991. gada. Eiropas Komisija atzinusi JA Latvia par vienīgo pozitīvo iniciatīvu Latvijā, kas ilgtermiņā un metodiski nodrošina jauniešiem uzņēmējdarbības izglītību. JA Latvia katru gadu nodrošina Eiropā aprobētu un Latvijas vajadzībām pielāgotu praktiskās biznesa izglītības programmu pieejamību aptuveni 120 000 skolēnu visā Latvijā visos izglītības līmeņos. Biedrība nodrošina savu dalībskolu skolotājiem kvalifikācijas paaugstināšanas un tālākizglītības programmas gan Latvijā, gan ārzemēs.

  • Finanšu pratības ABC – sociālo zinību priekšmeta mācību un metodiskie
    materiāli 1.-9. klasei
  • Karjeras izglītības programma Ēnu diena 1.-12. klasei
  • Skolēnu mācību uzņēmumu programma 4.-12. klasei
  • Līderu programma 10.-12. klasei
  • Start-Up programma augstskolu studentiem
  • Kvalifikācijas paaugstināšanas un tālākizglītības programmas skolotājiem.

Papildus informācija:
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes
Izglītības atbalsta nodaļas
Pedagoģe – karjeras konsultante
Santa Čeirāne
t. 29196866