Š. g. 13. jūnijā plkst. 12:00, Daugavpilī t/c Ditton darbu uzsāks grāmatnīca JĀNIS ROZE.

Grāmatnīca piedāvā plašu grāmatu klāstu: daiļliteratūra, uzziņu literatūra, vēsture, komiksi, grāmatas bērniem. Sortimentā būs kancelejas preces, biroja preces un daudzveidīgs piedāvājums hobijiem: gleznošanai un zīmēšanai. Veikals piedāvās arī rotaļlietas dažāda vecuma bērniem.

JĀNIS ROZE: No pirmsākumiem līdz mūsdienām.

Mūsu vērtība ir grāmata jau vairāk nekā 100 gadus. Tas ir milzīgs pagodinājums un liela atbildība turpināt īstenot 19. gadsimta beigās dzimušā grāmatnieka Jāņa Rozes sapni par grāmatām 21. gadsimtā. Grāmatnieks Jānis Roze jau tālajā 1926. gadā Daugavpilī, Valdemāra ielā atvēra grāmatu veikalu. Laika gaitā šis veikals tika aizvērts, bet 2009. gada rudenī tika atvērts veikals t/c Solo. Tā kā telpas kļuva par mazu un bija vēlme paplašināties, tad tika nolemts jaunu, modernu veikalu atvērt t/c Ditton.

Veikala atklāšanā muzicēs indie folk grupa “Viedais fonogrāfs”, kuras pamatsastāvā ir mūziķi Arnis Veisbārdis un Kārlis Alviķis. Indie folk stilistikas apvienības “Viedais fonogrāfs” pamatuzstādījums ir no jauna paskatīties uz mūsu tautas viedo mantojumu – tautasdziesmām. Tieši tur, nevis modernajās viedierīcēs, joprojām varam smelties dzīves pamatatziņas un meklēt īsteno latviešu kultūrkodu, tādēļ arī dueta nosaukums izdomāts abiem zināmajiem mūziķiem atbilstoši ironisks.