Jau šo sestdien, 17.decembrī, no plkst. 10.00 līdz plkst. 15.00 T/C DITTON 2.stāvā pilsētas iedzīvotāji un viesi tiek laipni aicināti apmeklēt Junior Achievement Latvija (JAL) biznesa Izglītības programmas “Skolēnu mācību uzņēmums” (SMU) dalībnieku Ziemassvētku tirdziņu “Cits bazārs”.

Daugavpils izglītības iestāžu SMU dalībnieki jūs priecēs ar pašu darinātām oriģināla dizaina precēm, bižutēriju, pašgatavotiem gardumiem, aksesuāriem, suvenīriem, precēm mājai un skaistumam. Tirdziņa apmeklētāji varēs iegādāties gan dāvanas Ziemassvētkiem, gan aprunāties un izzināt par skolēnu darbošanos SMU.

Par JA Latvija Skolēnu mācību uzņēmumu programmu

Skolēnu mācību uzņēmumu programma (SMU) ir īpaši 4.-12.klašu skolēniem veidota mācību metode. Skolēniem tā ir iespēja, praktiski darbojoties, apgūt sava uzņēmuma izveides un vadīšanas prasmes, radīt produktus un piedāvāt tos saviem potenciālajiem klientiem. Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija ir atzinusi šo mācību metodi un rekomendē to izglītības iestādēm kā uzņēmējspēju attīstošu un pilnveidojošu mācību metodi. SMU nav juridiska statusa – tos Latvijā pārstāv tikai JAL, kas ir Junior Achievement Worldwideprogrammu licences īpašniece. Šī licence ietver arī Skolēnu mācību uzņēmumu programmu.

Par Junior Achievement Latvija (JAL)

Junior Achievement Latvia (JA Latvia) ir viens no 40 JA Europe un 118 Worldwide tīkla biedriem kopš 1991.gada. Eiropas Komisija atzinusi JA Latvia par vienīgo pozitīvo iniciatīvu Latvijā, kas ilgtermiņā un metodiski nodrošina jauniešiem uzņēmējdarbības izglītību. JA Latvia katru gadu nodrošina Eiropā aprobētu un Latvijas vajadzībām pielāgotu praktiskās biznesa izglītības programmu pieejamību aptuveni 120 000 skolēnu visā Latvijā visos izglītības līmeņos. Biedrība nodrošina savu dalībskolu skolotājiem kvalifikācijas paaugstināšanas un tālākizglītības programmas gan Latvijā, gan ārzemēs.

 Finanšu pratības ABC – sociālo zinību priekšmeta mācību un metodiskie materiāli 1.-9.klasei
 Karjeras izglītības programma Ēnu diena 1.-12.klasei
 Skolēnu mācību uzņēmumu programma 4.-12.klasei
 Līderu programma 10.-12.klasei
 Start-Up programma augstskolu studentiem
 Kvalifikācijas paaugstināšanas un tālākizglītības programmas skolotājiem

Pasākumu atbalsta JA Latvija un T/C DITTON

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes
pedagoģe – karjeras konsultante
Santa Čeirāne
Santa.ceirane@ip.daugavpils.lv