TC DITTON “Zaļais tirgus” ir ieguvis jaunu veidolu un pārtapis ne tikai par vietu, kur iegādāties svaigu pārtiku, bet tas nu jau nes kultūrvietas simbolu. Tagad ik dienu, pulcējot gan vietējos iedzīvotājus, gan ceļotājus, tie varēs iepazīt Daugavpils vēsturi caur tirgus prizmu.
”Zaļais tirgus” ir kļuvis par pulcēšanās vietu, kur pagātne un tagadne satiekas vienuviet – vēsturiskajā tirgus paviljonā. Renovācijas laikā tā sienas tika bagātinātas ar vēsturiskām bildēm un faktiem, atzīmējot šīs vietas nozīmi Daugavpils kultūras mantojumā.
Uz paviljona sienām redzamas vēsturiskas fotografijas, kas ilustrē tirgus dzīvi jau no agrākajiem gadiem, piemēram – atsauces un sludinājumi no 1920. gadu laikrakstiem ir atdzīvināti uz paviljona kolonnām, liekot apmeklētājiem ielūkoties pagātnē un izprast tirgus kā komerciālā un sociālā centra nozīmi pilsētas dzīvē.
TC DITTON paviljons “Zaļais tirgus” ir pilsētas vizītkarte, kur vienmēr var atrast svaigāko lauksaimniecības produkciju no vietējiem zemniekiem un mājražotājiem. Šis tirgus ir ne tikai vieta, kur nopirkt Latgalē ražoto biezpiena sieriņu vai Latvijā audzētus dārzeņus, bet arī eksotisku produktu oāze, kur var iegādāties produktus no visas pasaules – no Āzijas pikanto garšvielu bagātības līdz pat Vidusjūras augļiem un garšaugiem.
Tas simbolizē TC DITTON bagāto vēsturi un nākotnes potenciālu vienā unikālā vietā, kur pārplūst gan pārtikas krājumi, gan mākslas garša.
Aicinām ikvienu uzkavēties TC DITTON paviljonā “Zaļais tirgus” ne vien skrienot pēc svaigiem produktiem savam galdam, bet pakavēties pie vēsturiskajiem motīviem, iepazīstot tirgus kultūru vēsturiskā aspektā tepat Daugavpils pilsētā