2023. gada 11. februārī no plkst. 10.00 līdz plkst. 15.00 TC DITTON  2. stāvā notiks šogad pirmais Junior Achievement Latvija (JAL) biznesa Izglītības programmas “Skolēnu mācību uzņēmums” (SMU) dalībnieku tirdziņš “Cits bazārs”.

Šis pasākums ir ļoti plaši apmeklēts un gan apmeklētājiem, gan pašiem dalībniekiem sniedz milzum daudz pozitīvu iespaidu un emocijas.

Aicinām arī šogad aktīvi piedalīties pasākumā, jo Daugavpils izglītības iestāžu SMU dalībnieki jūs priecēs ar pašu darinātām oriģināla dizaina precēm, bižutēriju, pašgatavotiem gardumiem, aksesuāriem, suvenīriem, precēm mājai un skaistumam. Vēl viens ieguvums ir iespēja aprunāties un izzināt skolēnu darbošanos SMU, kā arī saņemt atgriezenisko saiti no saviem klientiem.

Ar uzņēmēju radīto produkciju var iepazīties šeit:  jalatvia.lv/katalogs!

Uzzini vairāk par reģionālajiem SMU pasākumiem: jalatvia.lv/bnews/global/990

Pieteikšanās līdz 3. februārim, aizpildot anketu docs.google.com/…/1SGljijruf35NcugviyIWP…/edit

Pasākumu rīko JA Latvija, sadarbībā ar Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldiLatgales plānošanas reģionuTirdzniecības un izklaides centru “DITTON“, AS “Swedbank”.

Sīkāka informācija:
Santa Čeirāne
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes
pedagoģe – karjeras konsultante
E-pasts: Santa.ceirane@ip.daugavpils.lv

Par JA Latvija Skolēnu mācību uzņēmumu programmu
Skolēnu mācību uzņēmumu programma (SMU) ir īpaši 4.-12.klašu skolēniem veidota mācību metode. Skolēniem tā ir iespēja,praktiski darbojoties, apgūt sava uzņēmuma izveides un vadīšanas prasmes, radīt produktus un piedāvāt tos saviem potenciālajiem klientiem. Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija ir atzinusi šo mācību metodi un rekomendē to izglītības iestādēm kā uzņēmējspēju attīstošu un pilnveidojošu mācību metodi. SMU nav juridiska statusa – tos Latvijā pārstāv tikai JAL, kas ir Junior Achievement Worldwideprogrammu licences īpašniece. Šī licence ietver arī Skolēnu mācību uzņēmumu programmu.

Par Junior Achievement Latvija (JAL)
Junior Achievement Latvia (JA Latvia) ir viens no 40 JA Europe un 118 Worldwide tīkla biedriem kopš 1991.gada. Eiropas Komisija atzinusi JA Latvia par vienīgo pozitīvo iniciatīvu Latvijā, kas ilgtermiņā un metodiski nodrošina jauniešiem uzņēmējdarbības izglītību. JA Latvia katru gadu nodrošina Eiropā aprobētu un Latvijas vajadzībām pielāgotu praktiskās biznesa izglītības programmu pieejamību aptuveni 120 000 skolēnu visā Latvijā visos izglītības līmeņos. Biedrība nodrošina savu dalībskolu skolotājiem kvalifikācijas paaugstināšanas un tālākizglītības programmas gan Latvijā, gan ārzemēs.